Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu

 

 

 


Vše co potřebujete vědět

pro váš nákup


 

 Jak zvolit správnou velikost?


 


 

IČO: 26007843

  1. Úvod
  2. BLOG DĚTSKÉ NÁUŠNICE
  3. Bezpečnost při nákupu
14.11.2016

Bezpečnost při nákupu

Určitě chce mít většina z vás jistotu, že při nákupu šperku, který má většinou relativně vysokou hodnotu, nenarazíte na podvodníka.

Rada je celkem jednoduchá. Stačí si na adrese Puncovního úřadu ověřit registraci obchodníka. Zadáte např. IČO a je to. Pokud je obchodník registrován, podléhá velmi přísné kontrole veškerého zboží, které Puncovní úřad nepravidelně fyzicky kontroluje kus po kuse. Veškeré šperky tak musí splňovat přísné podmínky a musí mít předepsané puncovní značky. Když to zjednodušíme, každý kus projde státní zkušebnou (puncovním úřadem) ano opravdu každý kus až na naprosté výjimky zanedbatelné váhy dle zákona. Takže patrně neexistuje obor, kde by byla tak přísná kontrola. Díky tomu máte téměř jistotu u registrovaných obchodníků.

Dále je dobré ověřit, zda má daná společnost nějakou historii, kdy byla např. zaregistrována. Při dnešním téměř okamžitém šíření informací, nelze utajit jakýkoli případný podvod. Ihned se ho dozvíte na internetu. U starších společností je to téměř vyloučeno.  

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli